2017-08-10

Her Marka Klima İncirli Servisi 0.555.444 0532

Her Marka Klima teknik Ankara Servisi bilgi ve deneyimlerimizle ankara nın yıllar içerisinde oturttuğumuz kaliteli teknik servis hizmeti anlayışımızı, sorunsuz müşteri memnuniyeti ve hizmet zenginliği ile birlikte, siz değerli müşterilerimizin, değişilmez bir yardımcısı olmaktır. Her Marka Klima Servis firması olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip eden uzman kadromuz ile size hızlı destek verebilmek için Ankara nın birçok noktasında bulunan ekiplerimiz bizi diğer servis firmalarından ayırarak zirveye taşımaktadır. Amacımız koşulsuz müşteri mutluluğu olduğundan, kaliteli hizmet sunarak sizlerden aldığımız güçle daima en iyiye doğru yol almaktayız.

 

ARIZA KODLARI
 

0/F71 Arıza Kodu : Atmotec klimanin kaloriferlere gönderdiği suyu ölçme görevinde olan sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensörde sorun var, bağlantılarında sorun var yada kablosu kopuk durumda diyebiliriz. Klima Servisini aramalısınız.

F1 Arıza Kodu : Atmotec klimanin kalorifer tesisatına gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçmeye yarayan sensörde  sorun, bağlantılarında hata yada kablolarında kopma meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda atmotec Klima Servisini aramalısınız. 

F5 Arıza Kodu : Özellikle de bacalı klima çeşitlerinde kötü gaz sisteminin içinde bulunan gazın dış atmosfere atılmasının kontrolünü yapan ptc sensöründe sorun yada bağlantılarında aksamalar olduğunu belirten uyarı kodudur. Atmotec Klima Servisi ile iletişime geçiniz. 

F6 Arıza Kodu : Yalnızca baca tip klimalerde hava sisteminin içinde bulunan temiz  havanın içeriye doğru ulaşıp ulaşamadığını kontrol etme görevinde olan ptc sensöründe arıza olduğunu yada bağlantılarında sorun meydana geldiğini belirten hata kodudur. Sorunun çözümü için (0216) 318 43 01 numaralı atmotec Klima Servisi ile görüşmelisiniz. 

F10 Arıza Kodu : Atmotec klimanin petek tesisatına aktardığı suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe sorun olduğunu yada kablolarının kısa devre yaptığını bildiren hata kodudur. Kesin teşhis ve çözüm için Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni aramalısınız. 

Atmotec Klima Arıza Kodları, Turbotec Hata Kodları 

Atmotec-Turbotec Klima Kodları 

F11 Arıza Kodu : Atmotec klima ekranında bu arıza kodu belirir ise kalorifer tesisatına gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe arıza olduğunu yada kablolarında kısa devre oluşmuştur. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir müdahale yoktur Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni arayınız. 

F13 Arıza Kodu : Atmotec klimade F13 arıza kodu ntc sensöründe sorun, kablolarında aksama, elektronik bağlantılarında sorun olduğunu bildirir. Servisin görüp müdahale etmesi gereken bir durum olduğu için Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ile görüşmelisiniz. 

F15 Arıza Kodu : Bacalı tip klimalerde atık gaz sisteminin içinde bulunan atık gazın dış ortama gönderilip gönderilmediğinin kontrolünü yapan ve bunu aynı zamanda ana karta aktaran ptc sinde sorun yada kısa devre oluştuğunda bu uyarı kodu belirir. Bu durumda direkt olarak her Marka Klima atmotec Klima Servisini aramalısınız. (0216) 318 43 01. 

F16 Arıza Kodu : Atmotec hemde turbotec modellerinin bacalı tip klimalerinde hava sisteminde yer alan temiz havanın klima içine doğru ulaşıp ulaşmadığını kontrol eden ptc sensörü arıza yaptığında yada kısa devre oluştuğunda bu uyarı kodu belirir. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti nin müdahale etmesi gereken bir durum olduğu için cihaza müdahele etmeyiniz ve servis desteği alınız. 

F20 Arıza Kodu : Atmotec klimanin gidiş sensörü termik bağlantısında sorun yada hata olduğunu bildiren uyarı kodudur. Limit sensöründe sorun olduğu anlamına gelmektedir. Atmotec klimade bu uyarı kodu olduğunda cihaz sürekli çalışmaktadır. Bu durumda bir süre beklenmelidir. Sorun düzelmez ise Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ile görüşülmelidir. 

F22/F23/F24 Arıza Kodu : Atmotec klimade bu üç hata kodunun açıklaması aynıdır. Yani cihazda su kalmadığını basıncın sıfırlandığını göstermektedir. Klimanin altında yer alan doldurma musluğunu açarak basıncı 1,5 bara getirmeniz gerekmektedir. 

F25 Arıza Kodu : Atmotec klimade limit termostatında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda klima soğuyana kadar beklemelisiniz. Klima soğuduğunda normale dönecektir. Sorun bu şekilde düzelmez ise Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni aramalısınız. 

F26 Arıza Kodu : Atmotec klimaye elektrik akımının doğru orantıda gelmediğini bildiren uyarı kodudur. Atmotec klimade bu hata kodu digital ekranda göründüğünde ya elektronik kartta yada gaz valfinde sorun var demektir. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ile görüşmeniz gerekmektedir. 

F27 Arıza Kodu : Gaz armatürünün kapalı durumda olduğu fakat iyonizasyonun alev algılama sinyali gönderdiği durumlarda atmotec klima ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Gaz armatüründe kaçak söz konusu olabilir yada iyonizasyon elektrodu problemli olabilir. Bu durumda tüketici olarak Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni aramalısınız. 

F28 Arıza Kodu : Atmotec klimade ateşleme başarısızlığı olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda cihazı resetleyiniz. Resetleme işleminden sonra da düzelme olmuyor ise cihaza gaz girişi olmuyor olabilir. Ya da gaz armatüründe sorun olabilir. Servis müdahalesi gerekir. 

F29 Arıza Kodu : Atmotec klima çalışır vaziyette iken alev söndüğünde veya cihaz arızaya geçtiğinde bu uyarı kodu ekranda belirmektedir. Bu durumda klima çalışır durumdan çıkar ve verim alınmamasını sağlar. Atmotec klimaye gelen gaz girişinde sorun varsa yada gaz yetersiz kalırsa bu sorun yaşanır. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni aramalısınız. (0216) 318 43 01. 

F33 Arıza Kodu : Hava prosestatı kontakları kapalı değilde açık kaldığında atmotec klimade bu sorun yaşanır. Bunun sebebi hava prosestatının görevini gerçekleştirememesi yani çalışmaması yada baca halkaları montajının doğru olmamasıdır. 

F36 Arıza Kodu : Atmotec klimade bu uyarı kodu belirdiğinde  yanma sonucu oluşan atık gaz çıkış işlemini algılamıyor yani görevini yerine getirmiyor demektir. Yanma havası yeterli değilse yada baca tıkalı ise bu sorun yaşanır. Bu durumda yine Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ile görüşünüz. 

F49 Arıza Kodu : Voltaj düşüklüğü sebebi ile ortaya çıkan bir sorundur. Gerilime bağlı kısa devre ortaya çıkmıştır. Bu durumda ilk önce elektrikçiden yardım almalı, voltaj ölçümü yaptırmalısınız. Voltajlar düşük ise regülatör kullanmalısınız. Voltajlar normal ise Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni çağırmalısınız. 

F61 Arıza Kodu : Atmotec klimade F61 uyarısı gaz valfi hatası olarak bilinir. Gaz valfinde, elektronik kartta yada kablo grubunda sorun var diyebiliriz. 

F62 Arıza Kodu : Gaz valfinde oluşan aksama  sebebiyle ana kartın etkilendiği ve arıza yaptığı anlamına gelen hata kodudur.  Bu durumda tüketici olarak yapılabilecek bir işlem yoktur. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni aramalısınız. 

F63 Arıza Kodu : İşlemci arızası nedeniyle elektronik kartta sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Kart hasar gördüyse cihazdan hiçbir şekilde verim alamazsınız. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni arayınız. 

F64 Arıza Kodu : Atmotec klimanin tesisatındaki suyun hem gidiş hemde dönüşünü ölçerek doğru olup olmadığını kontrol eden sensörünün kısa devre yaptığını yada elektronik kartta arıza olması sebebiyle ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda servis müdahalesi gerekmektedir. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni aramalısınız. (0216) 318 43 01. 

F65 Arıza Kodu : Atmotec klimade elektronik kartta aşırı ısınma meydana geldiğinde cihaz arızaya geçmekte ve ekranda bu uyarı kodu görünmektedir. Kısacası elektronik kart hasar görmüş diyebiliriz. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ile görüşmelisiniz. 

F67 Arıza Kodu : İyonizasyon geriliminin olması ve bu yüzden de voltajları etkileyerek elektronik kartın arıza göstermesini anlatan hata kodudur. Elektronik kartın arıza yapması durumunda cihaz çalışmaz. Yapılabilirse kartın tamiri yapılmalı mümkün değilse yenisi ile değiştirilmelidir. 

F70 Arıza Kodu : Atmotec klimanin elektronik kartı ile ekran kartı uyuşmadığında ekranda bu uyarı kodu yer almaktadır. Klimaye müdahale edilip ekran kartı ile elektronik kart değişimi yapıldıysa ve bu işlemden sonra bu uyarı kodu ekranda yer alıyor ise servis ayarlarının yapılması gerekmektedir. Cihaza müdahale edilip  ekran kartı ve elektronik kart değişimi yapılmadıysa yinede klima ekranında bu arıza kodu belirir ise elektronik kartınız arızalanmış diyebiliriz. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ile görüşmelisiniz. (0216) 318 43 01. 

F72 Arıza Kodu : Atmotec klimanin kalorifer tesisatındaki suyun hem gidiş hemde dönüş sıcaklığını ölçerek doğru olup olmadığının kontrolünü yapan sensör arızalanmış demektir. Bu durumda parça değişimi gerekmektedir. Parçanın değişimi için Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni arayınız. 

F73 Arıza Kodu : Atmotec klimade basınç sensörü arızalandığında ekranında bu hata kodu belirmektedir. Kısacası basınç sensörü arızalıdır yada kabloları kısa devre yapmıştır. Mutlaka Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni arayınız. 

F75 Arıza Kodu : Basınç sensörü meydana gelen farkı algılamıyor ise klima ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda basınç sensörü veya pompa arızalı olabilir. Bunun yanı sıra sistemde hata olabilir. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti ni arayınız.

F77 Arıza Kodu : Yoğuşma suyu pompa sorunu yaşandığında atmotec klimade F77 uyarısı bulunmaktadır. Bu durumda yoğuşma suyu pompası arızalı yada kablolarında sorun var diyebiliriz.  Cihaza müdahele etmeden Her Marka Klimanin Servis Hizmeti nin (0216) 318 43 01 numaralı telefonunu aramalısınız. 

 

 Her Marka Klimanin Servis Hizmeti  firmamızın en önemli özelliği müşteri memnuniyetinin satış sonrası devam edebilmesi için servis hizmetiyle de her an yanınızda olabilmek için büyük bir çaba sarf etmesidir. Tüm cihaz markalarına kaliteli ve müşteri odaklı servis sunmaktayız. Her geçen gün daha çok mutlu müşteri profilini bünyemize katmak bize güç veriyor. İşimizi severek yapıyoruz. Servisler arasında sizlere daha iyi hizmet verebilmek, firmamızın birinci misyonlarından birisidir. Her Marka Klimanin Servis Hizmeti  olarak Ankaranın bir çok semtine ve bir çok cihaz markasına hizmet veren firmamız gezici servisleriyle acil klima servis hizmetleri de sunar. Firmamız gün boyu servis, bakım, arıza ve onarımı konusunda gelen taleplere cevap vermekte ve sorunlarınızı çözüme ulaştırmak için size yardımcı olmaktadır. Ankara Klima Servisi olarak uzun yıllar edindiğimizle ve kaliteli, profesyonel teknik servis ekibiyle en iyi hizmeti sunmaktayız. Her marka ve model cihaz onarımlarında uzman ekiplerimiz tarafınca kusursuz bir hizmet sunuyoruz. Arıza konusunda parçada 1 Yıl Garanti. Firmamız değiştirilen veya işlem gören parçalar için 1 yıl garanti vermektedir. Ankara Her Marka Klima Servis bilgi ve deneyimlerimizle yıllar içerisinde oturttuğumuz kaliteli teknik servis hizmeti anlayışımızı, sorunsuz müşteri memnuniyeti ve hizmet zenginliği ile birlikte, siz değerli müşterilerimizin, değişilmez bir yardımcısı olmaktır. Ankara Her Marka Klimanin Servis Hizmeti  olarak servis ve bakım hizmetini, tüm markalara ve Ankara nın tüm semtlerine vermekteyiz. Servis hizmeti işçilik ve parça garantisi dahilinde olup, konusunda uzman ve tecrübeli servis elemanlarımızca verilmektedir. Önceliğimiz kaliteli ve garantili hizmet sunarak markamıza yakışır şekilde müşteri memnuniyetini de zirveye taşımaktır. Kalitede lider, teknolojide güncel, hizmette güvenilir ve kendini işine adamış bir kadro ile sizleri, bir müşteriden çok ailemizin bir mensubu olarak görmekteyiz. Samimiyetimizin kaynağı, işimize duyduğumuz saygı ve sevgidir. Ankara Her Marka Klimanin Servis Hizmeti  siz değerli müşterilerinden 7 gün 24 saat gelmiş olan onarım hizmetini yerine getirmektedir.